• https://www.facebook.com/groups/169159100117027/about/
  • https://plus.google.com/edsgrup1/posts
  • https://www.twitter.com/edsgrup1
    • Çanak Anten ve Uydu Alıcısı Kurulumu...
    • Kapı kapı uydu montaj ve kurulumu ustası aramaya son! Size sadece bir telefon kadar yakınız, bizi arayın aynı gün hızlı hizmet garantisi ve kaliteli çözümler sunalım.Uydu Kurulumu Montajı Servisi.

DATA/NETWORK SİSTEMLERİ

Kablosuz çözümlerin artan popülaritesine rağmen bilgisayar ağlarının çok büyük bir bölümü bağlantı için hala bükümlü çift bakır kablo çeşitleri kullanmaktadır.
Yapısal kablolama sistemi bir binanın tüm kontrol ve haberleşme sinyallerinin analog ve dijital olarak iletimi için yapılan tüm kablolama aktif ve pasif cihazlarından oluşur.
Yapısal kablolama sistemi protokol bağımsız ve gelecekte oluşacak yeni standartlar için gerekli şartları sağlamalıdır.

Birbirinden farklı bilgisayar ve elektronik cihazların birbirleri ile haberleşmesi ve veri aktarımını gerçekleştirmesi için kullanılan kablo, modem, router, switch gibi özel elektronik elemanlardan oluşan sisteme verilen isimdir. Halk arasında Ağ olarak ta adlandırılmaktadır.

Örneğin evimizde bulunan iki farklı bilgisayarı birbirine bağlayarak, Film, Müzik, Video paylaşımı gibi işlemler ile oyun oynama veya Teamviewer gibi programlar ile birbirlerinin tam kontrolünü sağlama işlemlerine Ağ faaliyetleri denilebilir. Bilgisayarları birbirine bağlayan tüm yazılım-donanım seviyesine de network adı verilebilir.